Podpora / Časté otázky
Firemní doprava

Plná verze programu k vyzkoušení. Po registraci obdržíte kód a můžete program okamžitě používat.

I Podpora I Často kladené otázky I
Instalace programu
 
| Help | Instalace programu |
 
Po instalaci upgradu přestanou fungovat např. mapy krajských měst nebo síťová verze.

Po instalaci upgrade je u některých instalací zapotřebí znovu zadat licenční kód rozšiřující registrace. Učiníte tak v aplikaci Firemní doprava, v menu Nápověda, položka O aplikace Firemní doprava. V dialogu klikněte na tlačítko Rozšiřující registrace a znovu zadejte kód.


Jak se v programu registrují mapy nebo síťová/multi verze?

Pokud má uživatel zakoupenu mapovou a/nebo síťovou/multi licenci - rozšíří si licenci druhým licenčním kódem v menu Nápověda/O aplikaci Firemní doprava/Rozšiřující registrace.


Jak nainstalovat síťovou verzi?

Síťová verze Firemní dopravy předpokládá existenci serveru s databází a klientů - PC uživatelů s programem Fido.
Na serveru musí být nainstalována databáze MS SQL verze 2000, 2005 nebo 2008.
Na klientských PC musí být nainstalována Firemní doprava. Instalace databáze na klientech není nutná.
Pro komunikaci klient/server musí být ve firewallu serveru nastaveny příslušná povolení. Nejjednodušší je přepnout firewall do interaktivního režimu, kdy hlásí všechny pokusy o komunikaci. Pak se opakovaně pokoušet z klientského PC o připojení k databázi serveru a postupně povolit a uložit do pravidel potřebné vyjímky pro komunikaci klientů se SQL serverem. Jsou zapotřebí většinou dvě až tři povolení.
Dialog pro připojení k SQL serveru zobrazíte spuštěním Fido na klientském PC. Dialog se zobrazí automaticky, pokud není k dispozici lokální databáze. Dialog lze vyvolat také z menu Program/Připojení databáze.
V dialogu je třeba zadat název serveru, opačné lomítko a název SQL serveru. Např. SERVER_ELISCHKA\SQLEXPRESS. Opačné lomítko zapíšete pomocí pravého Alt+Q. Pokud neznáte název serveru a SQL serveru, kontaktujte Vašeho správce IT.
Pak proveďte obnovu databáze z *.bck nebo *.bak souboru. Pokud jde o první instalaci a žádná záloha dat není k dispozici, zvolte soubor jizdy_db.bck z instalačního DVD ze složky Data.
POZOR, zálohu i obnovu dat lze provádět pouze lokálně. Soubory se zálohami se tedy musí nacházet na serveru.


Fido nejde nainstalovat ani spustit, protože v naší síti jsou nastavena silná hesla.

Proveďte update programu na verzi 2.73 nebo vyšší. Pokud Vás po instalaci této verze Fido vyzve k připojení k databázi nebo zvolte z menu Program/Připojení databáze. V dialogu je třeba zadat název serveru, opačné lomítko a název SQL serveru. Např. VASE_PC\FIDO. Doporučujeme zvolit Windows autentifikaci.


Nejde mi obnovit záloha databáze staršího data.

Do Firemní dopravy od verze 2009 - 2.75 nelze obnovit databáze z verze 2.20 a starší, z důvodu kompatibility. Pokud potřebujete takovou databázi přesto obnovit, kontaktujte podporu.
Obchodní podmínky
 
| Help | Obchodní podmínky |
 
Mohu používat zakoupenou verzi programu (např. Kniha jízd s automapou 2008) i v r. 2009?

Ano, verze zakoupená v daném roce Vám bude fungovat i v následujících letech. Pokud Vám daná verze bude vyhovovat, nemusíte Váš program nijak updatovat na vyšší verzi a můžete stále využívat pouze Vaši stávající verzi. Přesto Vám doporučujeme udržovat program stále aktualizovaný z důvodu neustálého zapracovávání legislativních změn a jiných inovací programu.


Lze si u vás zakoupit pouze servis (technickou podporu)?

Technickou podporu lze zakoupit pouze jako součást celoročního servisu aktualizací a podpory konkrétního zakoupeného software Firemní doprava.
Servisní poplatek fido vám zajistí na jeden kalendářní rok přístup ke všem updatům a opravám fido a uživatel má po celý rok nárok na bezplatnou elektronickou podporu. v roce zakoupení je servis poskytován zdarma.
Servisní poplatek fido činí pouhých 20% z ceny zakoupených licencí software. Jde o jednu nejnižších cen na trhu.


Jak často jsou vydávány aktualizace programů?

Pravidelně jsou vydávány aktualizace související se změnou legislativy, např. koncem roku při vydání nového ceníku náhrad apod. Ostatní aktualizace jsou vydávány podle potřeby nebo podle připomínek uživatelů k fungování programu Firemní doprava.


Kolik aktualizací mám zdarma?

V ceně servisního poplatku fido na jeden kalendářní rok jsou všechny aktualizace, vydané v tomto roce.
Pokud zakoupíte software Firemní doprava v měsící listopadu nebo prosinci, bývá často v rámci akce v ceně za licenci zdarma podpora na celý následující kalendářní rok. Ušetříte tak 20% ceny.


Je nutná každoroční aktualizace programů (roční update)?

Servisní podpora fido není povinná. Pokud ale v daném kalendářním roce cestovní náhrady uplatňujete, vzhledem k neustálým legislativním změnám servisní podporu velmi doporučujeme.
Samozřejmě můžete např. rok vynechat nebo můžete provést "downgrade", tzn. snížit zakoupenou licenci na skutečně využívané množství. Servisní poplatek se adekvátně sníží.


Jak si mohu vaše programy vyzkoušet?

Firemní doprava je v DEMO verzi ke staženi zde. Tuto verze je úplná, pouhým zadáním licenčního kódu lze aktivovat plné možnosti programu Firemní doprava. Není třeba už nic instalovat, za pět minut je hotovo.
Můžete si také objednat zaslání DEMO verze na instalačním DVD za 190,- na dobírku (včetně poštovného a balného).


Jakým způsobem lze program objednat?

Software Firemní doprava si můžete objednat zde. Máte několik možností:
- Stáhnout si software Firemní doprava v DEMO verzi z těchto stránek.
- Objednat si DEMO verzi na instalačním DVD za 190,- na dobírku (včetně poštovného a balného).
- Po vyzkoušení objednat si zvolené licence, po úhradě proforma faktury Vám obratem budou zaslány aktivační licenční kódy.
- Objednat si instalační DVD Firemní doprava společně se zvolenými licencemi, po úhradě proforma faktury Vám bude zasláno DVD s licenčními kódy.


Jak dlouhé máte dodací lhůty?

DVD Firemní doprava přijde ve většině případů do 3 pracovních dnů od objednání.
Proforma faktura přijde ve většině případů do 2 pracovních dnů od objednání.
Licenční kód Vám zašleme následující pracovní den po obdržení platby na náš účet.


Provádíte úpravu SW na přání zákazníka?

Lze se také individuálně dohodnout na úpravě software Firemní doprava, nejčastěji jde o vytvoření importu/exportu do některého klienstkého systému, např. systém informační, účetní, GPS, platebních karet PHM apod.


Je možné samostatně zakoupit jen mapové moduly?

Mapový modul ani mapová data nelze použít v jiném programu ani samostatně. Výhodná cena mapových modulů tedy platí pouze ve spojení se software Firemní doprava.


Právní dohled a daňová validita Mějte jistotu, že s každou změnou v zákonech Firemní doprava počítá. Dohlíží na to právníci a daňoví poradci.
Hromadné vkládání jízd Možnost hromadného zápisu čerpání pohonných hmot, zadávání obvyklých tras a další. Pozor na "odborníky" Programy s automatickým generováním jízd finanční úředníci dobře znají. A odmítají. Pohodlná práce Snadný způsob ovládání a pře- hledné zobrazení jsou neoceni- telné pro každodenní práci.
Elischka s.r.o.